Zinātne, Amsterdama un medaļas

Rīts, kā jau parasts rīts, nekā pārsteidzoša, pēc brokastīm devāmies ceļā uz Amsterdamu. Pirmā pieturvieta bija NEMO zinātnes centrs. Ēka no ārpuses iespaidīga, atgādina grimstošu kuģi. Ieejot iekšā īsti vairs nesapratu, kur skatīties, jo patiešām, dažādi interesanti izgudrojumi, atrakcijas, testi, pārbaudes un iespējams arī smelties jaunu informāciju par cilvēku, visumu un citām interesējošām lietām. Pusotru stundu mums bija dota iespēja asināt prātu un pārbaudīt reakciju, noskaidrot savu IQ, iejusties citu cilvēku ādā, noskaidrot daudz jauna par visumu un saules sistēmu, izpētīt dažādus fizikas likumus un pat izdejoties. NEMO visus ļoti pārsteidza foajē izvietotais ūdens pulkstenis, kas bija apmēram divu stāvu augstumā un laiku rādīja pat minūtēs.

Pēc izklaidēm zinātnes centrā visi sakāpām laivās ar kurām mūs izvadāja pa Amsterdamas lielākajiem kanāliem, ļaujot apskatīt vecpilsētu un noskaidrot daudz jauna par pilsētas vēsturi. Diena bija ļoti silta, tāpēc brauciens bija jo īpaši baudāms.

Atgriežoties viesnīcā paēdām pusdienas un tad jau atkal devāmies prom. Bija paredzēts apbalvošanas ceremonijas mēģinājums un vēlāk jau arī pati apbalvošana. Universitātes lekciju zālē, skatoties, kā organizatori un viņu palīgi kārto zāli, pavadījām pusotru stundu, līdz kāds no organizatoriem laipni atvēlēja mums savu laiku, trīs minūtēs izstāstot, kas būs jādara ikvienam no dalībniekiem. Mēģinājums apbalvošanas ceremonijai tā arī beidzās, vēl stundu gaidījām, līdz pasākuma sākumam. Medaļas gan mēs ar Luīzi neieguvām, tomēr esam gandarītas, ka mūsu labs draugs no Mali ieguva apbalvojumu.

Pēc ceremonijas un vakariņām visi bijām sapulcējušies universitātes pagalmā, kurā, lai cik skumjo to arī nebūtu teikt, atvadījāmies no saviem draugiem. Pirmās ari saņēmām ar roku rakstītas apsveikumu kartiņas no draugiem no Irānas. To, cik skumji paliek, kad zinu, ka kādu vairs nekad nesatikšu, nevaru aprakstīt. Tomēr mēs centāmies neskumt, atvadījāmies no aizbraucējiem un pārējie devāmies uz savām viesnīcām. Rīt jau dosimies mājās un lieliska nedēļa Nīderlandē būs noslēgusies.

Autors: Linda Čukure

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s