Olu burgers un citi zvēri

Aizrit jau trešā diena, kopš ieradāmies Nīderlandē. Šī ir arī otrā un pēdējā INESPO
olimpiādes diena. Lai gan vakar pie mūsu galdiņa pienāca tikai viens žūrijas pārstāvis,
šodien bija jau četri, kas no vienas puses priecē, jo ir iespēja praktizēt angļu valodas izrunu, iepazīstināt kādu ar savu projektu, kā arī izplatīt Latvijas un Rūjienas vārdu pasaulē, bet no otras puses, uztraukums, kas par laimi nespēj atspēkot ieguvumus. Žūrija bija ieinteresēta mūsu projektā un viņi bija pārsteigi, ka lielākajā daļā projektu tiek meklēti risinājumi globālām problēmām, taču mūsu projekts pierādīja to, ka mēs dzīvojam tīrā, nepiesārņotā un zaļā vidē.

Šodien jau jūtamies drošāk, ir iepazīti vairāki cilvēki. Puiši no Kirgizstānas, kas sēž pie blakus galdiņa, ir patiešām draudzīgi. Saprotamies pavisam interesantā veidā – viņi ar mani sarunājas krievu valodā, kamēr es viņiem atbildu angļu. Tā kā Luīze nav mācījusies krievu valodu, visu viņa nesaprot, bet, protams, tulkoju, ko mums saka. Esam sadraudzējušās arī ar dalībniekiem no Kosovas, Mali, Rumānijas, Itālijas un Taizemes.

Kad pēdējā izstādes diena ritēja uz beigām, sakārtojām darba galdu, devāmies vakariņās un, lai gan olimpiādes apbalvošanas ceremonija notiks tikai pēc pāris dienām, saņēmām medaļas un sertifikātus par piedalīšanos šajā olimpiādē un tad jau arī devāmies atpakaļ uz viesnīcu. Likās, ka vakars sagaidāms pavisam mierīgs, tomēr tā nebija, jo atgriežoties viesnīcas apartamentos, jutām nepatīkamu smaku, pat izskaidrot nav iespējams, cik tā bija dīvaina. Domājām, ka sasmacis gaiss, tāpēc atvērām logu un problēmu bijām atrisinājušas. Bet viss nebija tik vienkārši, pēc pāris stundām Luīze, sēžot pie galda sāka ostīt, no kurienes nāk smaka un, kur bijis, nebijis, uzradās svētdienas neapēstais olu burgers. Devāmies cīņā ar slikto aromātu un steidzīgā solī nogādājām vaininieku atkritumu urnā.

Tagad sēžam gultā, pa logu paveras burvīgs skats uz terasi, kas tumsā izskatās jo īpaši skaista, un fonā dzirdamas no tv nākošas svešas valodas skaņas.

Autors: Linda Čukure

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s